Tarihçemiz

Tarihçemiz

2002 yılında bireysel olarak Erdek - Tekirdağ seferlerine başlayan 7 üyemiz 2004 yılında aynı çatı altında birleşerek, yapılan taşımacılığı daha profesyonel bir hale getirmek ve devamlı olarak değişen ve gelişen denizcilik sektörüne firma olarak anında cevap verebilmek amacıyla S.S. Erdek Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'ni kurmuştur.

Kooperatifimiz 2004 yılından itibaren düzenli olarak her gün Erdek - Tekirdağ (Akport) ve Erdek – Tekirdağ (Barbaros) Limanları arası RoRo ve yolcu taşımacılığı yapmaktadır. 2004 yılından günümüze kadar olan zaman zarfında biriken bilgi ve tecrübe sayesinde sorunsuz bir işletme sistemi meydana gelmiş ve gemilerimizin emniyetli bir şekilde taşımacılık yapması sağlanmıştır. İşletmemiz bünyesinde yürütülen ve denizcilik müsteşarlığı tarafından sertifikalandırılan emniyetli yönetim sistemi kapsamında gemilerimiz periyodik olarak uzman kara personeli tarafından denetlenmektedir. Aynı zamanda gemilerimiz denizcilik müsteşarlığının ilgili mevzuatlarına göre donatılmış ve yayınlanan her kanun ve yönetmelik kapsamında devamlı olarak modernize edilmektedir.

Kooperatifimizin yılık olarak ortalama 60.000 araç taşıması ile Trakya ve Güney Marmara Bölgesi arasındaki otoyol trafiğinde gözle görülür düşüşler olmuş ve karayolunda oluşabilecek kazalar kısmi olarak engellenmiştir. Yaptığımız taşımacılık sayesinde araçların Erdek – Tekirdağ arası yolculuk süreleri yarı yarıya azalmakta olup araçların arıza, yıpranma, yakıt sarfiyatı gibi işletme maliyetlerinin önüne geçilmekte ve taşımacılık maliyetleri gözle görülür bir şekilde düşmektedir. Modern ve konforlu gemiler ile gerçekleştirdiğimiz 4 saatlik sefer süresince araç şoförleri dinlenme fırsatı bulmaktadır.